Former Ministers

 

Trajko Slaveski, PhD

25.08.2006 - 10.07.2009

 

Nikola Popovski, MA

7.11.2003 - 25.08.2006

 

 

 

 

 

Petar Gosev, MA

1.11.2002 - 7.11.2003

 

 

 

 

Nikola Gruevski, MA

27.12.1999 - 1.11.2002

 

 

 

 

Boris Stojmenov, MA

28.11.1998 - 27.12.1999

 

 

 

 

Taki Fiti, PhD

23.02.1996 - 28.11.1998

 

 

 

 

Jane Miljoski, PhD

20.12.1994 - 23.02.1996

 

 

 

 

Dzevdet Hajredini

4.09.1992 - 20.12.1994

 

 

 

 

Metodija Tosevski, MA

30.03.1991 - 4.09.1992